Kanały RSS — co to jest?

RSS to narzędzie do dostarczania ciągle zmieniających się treści internetowych. Wielu wydawców internetowych, w tym agencje informacyjne, blogi i inni wydawcy on-line, używa RSS do rozpowszechniania swoich treści jako kanałów RSS każdemu, kto ich chce. Kiedy RSS jest używany do dystrybucji informacji, nazywa się to kanałem. RSS rozwiązuje problem dla tych, którzy odwiedzają sieć. Umożliwia im łatwe pobieranie streszczeń najnowszych wiadomości lub informacji bez konieczności odwiedzania kanałów RSS każdej witryny. Zachowują również prywatność użytkownika, ponieważ nie muszą zapisywać się do najnowszego biuletynu witryny. Użytkownik uzyskuje informacje za pomocą oprogramowania o nazwie Czytniki Kanałów RSS

Czytelnicy kanałów są również nazywani czytelnikami Quebo wiadomości lub agregatorami wiadomości. Jedyne, co Ty, użytkownik, musisz zrobić, to poszukać witryn, które udostępniają treści, które Cię interesują, i dodać je do listy sprawdzanej przez Twój agregator wiadomości. Agregatory te są dostępne dla różnych platform obliczeniowych. Niektóre z nich to aplikacje bezpłatne, a inne to aplikacje komercyjne.

Mogą być pełne lub częściowe kanały. Kanał częściowy zawiera nagłówek, krótkie podsumowanie informacji w kanale oraz link do strony internetowej, na której znajduje się treść. Z drugiej strony pełny kanał ma miejsce, gdy cała treść artykułu trafia na stronę odbierającą i nie ma potrzeby powrotu do oryginalnej strony treści.

Kanały zarządzają przepływem informacji i na bieżąco informują odbiorcę. W procesie dostarczania informacji kanały RSS wykonują kilka ciekawych zadań. Na przykład kanały dostarczają najnowszych informacji na ich temat bez konieczności przeszukiwania sieci przez odbiorcę. Odbiorca kanału raz ustala swoje preferencje, a informacje trafiają bezpośrednio na jego pulpit, a subskrypcja jest anonimowa. Również odbiorca nie musi podawać swojego adresu internetowego. Kanały umożliwiają czytanie treści na czytniku, a nie on-line.

Wiadomość e-mail, jak wszyscy wiemy, stała się trudna w użyciu. W pudełkach roi się od spamu, a filtry stają się coraz bardziej agresywne. Szacuje się, że dostarczanie e-maili jest rozsiane na 34%. Ludzie niechętnie podają swoje adresy e-mail w obawie przed otrzymaniem większej ilości niechcianej poczty.

RSS to bezpieczna metoda dostarczania i ma 100% wskaźnik dostarczania. Subskrypcje są anonimowe i nie ma spamu. Jeśli czytelnik męczy się treścią, kanał RSS można wyłączyć. W związku z tym jest całkowicie anulowana. Czy to kolejny duży link komunikacyjny w sieci?